Karta zgłoszenia do świetlicy

Regulamin świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po ich zakończeniu.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to m.in.: zajęcia plastyczno-techniczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, komputerowe, kulinarne oraz gry i zabawy stolikowe.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystając z  gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy.

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę.

Dzieci również odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili.

Nauczyciele prowadzący zajęcia świetlicowe :

Monika Witek

Ewa Chwiałkowska

Monika Górniak

Barbara Bartoszewska

Przemysław Albrecht

Dzień Życzliwości w świetlicy

19 listopada świetlicę zalała fala ciepłych słów. Z okazji Dnia Życzliwości, który obchodzimy co roku 21 listopada, wysyłaliśmy sobie wzajemnie dobre i miłe liściki. To był bardzo miły dzień.

Zwierzątka z rolki

Zwierzątka z rolki zagościły w świetlicy. Powstały liski, myszki, sowy i wiele innych ciekawych prac. Nasze świetliczaki wykazały się wspaniałymi pomysłami i kreatywnością. Przy okazji wykorzystaliśmy rolki po papierze, więc było eko.

Z życia świetliczaków

W świetlicy miło spędzamy czas. Tutaj się dobrze czuje każdy z nas.

Śpiewamy, malujemy, tańczymy. Nigdy się nie nudzimy.

I to nieważne czy duży świetliczak czy mały.

Serdecznie zapraszamy Cię do naszej świetlicowej sali!

Dzień dyni w świetlicy

27 października z okazji Dnia dyni świetliczaki wykonały mnóstwo działań związanych z tym właśnie warzywem. Zaczęliśmy od wykreślanki w której trzeba było odnaleźć i zakreślić wszystkie wyrazy „dynia”. Następnie uczniowie numerowali dynie ukryte wśród traw. Kolejnym etapem była kodowanka, oczywiście z motywem dyni. Finał polegał na wyklejeniu bibułą ogromnej dyni. Uczniowie pracowali wspólnie i wspaniale współpracowali ze sobą. Teraz piękna dynia zdobi naszą świetlicową salę.

Świetlicowy konkurs czytania

25 października w naszej świetlicy odbył się konkurs głośnego czytania. Uczniowie czytali fragmenty przygód „Gangu Swojaków”. Ponieważ poziom był wyrównany, wszystkim  uczestnikom przyznaliśmy pierwsze miejsce. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim i zachęcamy do udziału w naszych świetlicowych konkursach.

Galeria świetlicy:

WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ